Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

SCHWALBE

W 1973 roku Ralf Bohle po raz pierwszy sprowadził opony rowerowe z Korei do Niemiec. Nazywano je Jaskółkami. W tamtych czasach Niemcy były największym i najważniejszym rynkiem zbytu. Z tego powodu „jaskółka” została przetłumaczona na język niemiecki, czyli Schwalbe.

schwalbeW Korei jaskółka jest tradycyjnym znakiem szczęścia. Schwalbe nawiązując do tego symbolu, chce podkreślić, że jazda na rowerze to wspaniały sposób poruszania się: szybki, beztroski, pewny siebie, naturalny i swobodny.

Marka Schwalbe. Firma Bohle.

Należąca do rodziny Bohle od momentu powstania w 1922 roku firma jest obecnie zarządzana przez trzecie pokolenie.

Siedziba główna znajduje się w Niemczech, filie we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii i USA/Kanadzie. Dystrybutorzy - w ponad 40 krajach.

Produkcja odbywa się w Indonezji i Wietnamie.

Schwalbe prowadzi współpracę produkcyjną z koreańskim producentem opon Hung-A. Firma partnerska dystrybuuje opony głównie w krajach azjatyckich. Marka Schwalbe jest jednak bardziej znana na całym świecie.

Opony rowerowe Schwalbe znajdziesz w USA, RPA, a także w Japonii i Australii. W Europie Schwalbe jest nawet liderem rynku! 

Schwalbe – specjalista od opon rowerowych

Niezależnie od tego, czy masz rower miejski, turystyczny, szosowy, szutrowy czy MTB - opony wpływają na wrażenia z jazdy jak żaden inny element roweru. Wybór opony nie tylko decyduje o tym, jak dobrze koło trzyma się podłoża, ale także wpływa na to, jak łatwo i komfortowo toczy się rower. Idealnie opona łączy w sobie takie cechy, jak maksymalna przyczepność, wysokie przebiegi, optymalne właściwości toczenia, niska waga i niezawodna odporność na przebicia. Suma tych właściwości jest namacalna dla każdego rowerzysty: jako optymalne wrażenia z jazdy. Schwalbe pracuje nad ciągłym udoskonalaniem i ulepszaniem wrażeń z jazdy – dzień po dniu.

wizja doskonałych opon

W pierwszych dekadach po drugiej wojnie światowej opona rowerowa była uważana za wymienny produkt masowy, którego praktycznie nie można było ulepszyć. W latach 80. jazda na rowerze ponownie stała się popularnym trendem, ponieważ coraz więcej osób wracało na siodło. To właśnie w tym kontekście firma Schwalbe – założona w 1973 roku – stała się wyznacznikiem standardów na rynku opon rowerowych. Wprowadzenie na rynek w 1983 roku legendarnej opony Schwalbe Marathon, charakteryzującej się niespotykaną żywotnością, spotkało się z wielkim entuzjazmem zapalonych rowerzystów, sprzedawców rowerów i dziennikarzy branżowych.

opony do każdego typu roweru

Świat rowerów z biegiem lat stawał się coraz bardziej zróżnicowany. Nowe kategorie, takie jak MTB, gravel czy wreszcie e-bike, stworzyły zupełnie nowe segmenty rynku i postawiły przed oponami nieznane dotąd wyzwania. W tym kontekście firma Schwalbe celowo zdecydowała się skoncentrować na rozwoju innowacyjnych opon i dętek, zamiast rozszerzać działalność firmy na zupełnie inny pod względem technicznym sektor opon samochodowych. Ta strategia okazała się całkowicie słuszna: kiedy Schwalbe wypuścił pierwsze opony terenowe w połowie lat dziewięćdziesiątych, firma szybko stała się znana jako najlepsza marka wśród rowerzystów górskich. Dziś miliony kolarzy MTB na całym świecie stawia na opony Schwalbe MTB o charakterystycznych nazwach, takich jak Nobby Nic, Racing Ralph, Billy Bonkers, Dirty Dan, Magic Mary czy Hans Dampf.

przyszłość opon Schwalbe

Ochrona klimatu, urbanizacja i radość z ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu - to tylko niektóre z dobrych powodów, które obiecują kolarstwu wspaniałą przyszłość. Schwalbe przyczynia się do tego, oferując wysokiej jakości opony i dętki, które zainspirują Cię innowacjami, wyróżniającymi się wzorami, ekscytującymi osiągami i niezawodną ochroną przed przebiciem.

odpowiedzialność za następne pokolenia

Schwalbe jest liderem w rozwoju produktów przyjaznych dla środowiska, pionierem w gospodarce o obiegu zamkniętym i marką, która bierze odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. Dowodem na to jest raport CSR (ang. Corporate Social Responsibility czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu).

Swoim pierwszym raportem CSR, Schwalbe nie tylko wyznacza cele, ale także oficjalnie ustanawia swoją odpowiedzialność społeczną i środowiskową w całej firmie. Dostarcza nie tylko informacji swoim pracownikom i całej branży, ale także stanowi inspirację do dalszego rozwijania ich odpowiedzialności – za ludzi i naszą planetę.

Raport CSR opiera się na Standardach Raportowania Zrównoważonego Rozwoju Global Reporting Initiative (GRI Standards). Te uznane na całym świecie wytyczne umożliwiają standaryzację i porównywalność wszystkich zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem między różnymi firmami, nawet spoza branży rowerowej.

Jako jedna z pierwszych firm w branży rowerowej, Schwalbe postawiła sobie ambitne cele CSR w czterech filarach odpowiedzialności:

produkt

2023: Prezentacja pierwszego produktu ze 100% RCB (Sadzą z odzysku)

2025: Ocena cyklu życia (LCA) dla wszystkich podstawowych produktów

CONEBI/CIE Zobowiązanie do zrównoważonego pakowania we współpracy z partnerami z łańcucha dostaw w celu zapewnienia, że ​​wszystkie opakowania w łańcuchu dostaw nadają się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania

2026: 14 milionów opon z recyklingu; 13 milionów dętek z recyklingu

firma

2023: Zrównoważona mobilność dla centrali, kompletny, całościowy program wdrożeniowy

2025: Transformacja energetyczna: 100% wykorzystanie energii odnawialnej w Niemczech

2030: Wewnętrzny cel klimatyczny: ograniczenie emisji z zakresu 1 i 2 o 55%; rozszerzyć włączenie emisji z zakresu 3

łańcuch dostaw

2023: Audyty fabryk JV w IN i VN

2024: Stosowanie kodeksu postępowania dla całej grupy dostawców / poddostawców i dostawców akcesoriów

2025: Dodatkowy audyt zewnętrzny kodeksu postępowania

2027: Transformacja energetyczna: ekspansja energii odnawialnej w zakładach produkcyjnych

zaangażowanie społeczne

2023: Rozpoczęcie wsparcia projektów społecznych w krajach produkcyjnych oraz ludzi w procesie wydobywania surowców

2030: Udział mobilności rowerowej w dojazdach do pracy 25 %

Inspiracją Schwalbe jest projekt CRADLE TO CRADLE . Chodzi o myślenie w cyklach. Produkty i procesy są konceptualizowane w taki sposób, aby wszystkie materiały mogły zostać poddane recyklingowi po ich użyciu. Jest to już brane pod uwagę podczas procesu projektowania i produkcji.

Więcej
Mniej

Aktywne filtry

0zł